Dnes je 10.06.2023, meniny má Margaréta.

Tipy na zaujímavé akcie

21.08.2018 10:53:18 | vytlačiť
Tipy na zaujímavé akcie

Tipy na výlet:

Z Považskej Teplej do Manínskej tiesňavy – Z   Považskej   Teplej  vás    do   Manínskej tiesňavy, ktorá je jedným z najužších kaňonov v strednej Európe,  ale i k   ďalším perlám okolia Manínskeho potoka  zavedie červená turistická značka. Ak ju prejdete celú a nevynecháte ani Súľovský a Hričovský hrad - dominanty Súľovských skál, najrozsiahlejšieho skalného mesta na Slovensku - čaká na Vás odmena napríklad vo forme dobrej večere alebo wellnessu priamo v Žiline, kam až značka vedie. Uprostred trasy sa však môžete odpojiť a v Záskalí zabočiť na zelenú. Tá vám odhalí obdivuhodnú Kostelanskú tiesňavu.

Jašteričia priepasť – priepasť hlbokú 15 metrov domáci nazývajú aj Priepastná jaskyňa v Jašteričom hrebeni alebo Veľká jaskyňa. Patrí medzi jaskyne s najväčšími priestormi na Malom Maníne. Jej steny a stropy zdobia viditeľné vrstvy vápencov a sintrové náteky.

Pamätná izba Štefana Závodníka – kňaz, podpredseda Matice Slovenskej a spoluzakladateľ prvého slovenského gymnázia Štefan Závodník žil v Pružine niekoľko desaťročí. Okrem busty sa v obci na jeho počesť nachádza Pamätná izba Štefana Závodníka priamo v základnej škole. Múzeum vystavuje kópie jeho rukopisov a fotografie, ktoré poskytla Matica slovenská.

Náučný chodník Milochov  –  Šesť kilometrov dlhý náučný chodník Milochov vás prevedie nielen krásnym a sviežim prírodným prostredím, ale aj informáciami o faune a flóre okolia, geologickým zložením a geomorfologickým členením hornopovažskej krajiny, chránených územiach okresu, histórií a archeológií Považskej Bystrice, Kúpeľoch Nimnica, vodnej nádrži Nosice či o obci Milochov.

Vážska cyklomagistrála /Udiča-Podvažie/ – Necelých 50 km dlhá cyklotrasa vás prevedie Marikovskou dolinou i cez viacero obcí, napríklad Prosné, Hatné, Dolnú a Hornú Marikovú, až na rázcestie k osade VlkouPo stúpaní na malý Javorník sa zrelaxujete po plynulej ceste nadol cez Podjavorník a Papradno až do Jasenice.

Prírodná pamiatka Bosmany pozostáva z troch skalných veží, rozostavených v jednej línii. Na skalách možno dobre pozorovať bradlové prvky. Vyskytujú sa tu charakteristické rastlinné a živočíšne spoločenstvá, typické pre vápencové skaly.

 

Možnosti ubytovania a stravovania

Penzión TERNO 

Moderný penzión s rodinným duchom.

Penzión TERNO nájdete blízko centra Považskej Bystrice. Iba pár krokov od železničnej stanice.  V moderne pôsobiacej budove sa skrýva plný servis pre ubytovanie aj stravovanie. 

www.penzionterno.sk

Hotel Garni

Hotel Garni sa nachádza v tichej lokalite Považskej Bystrice v blízkosti autobusovej stanice. Do centra mesta je približne 1,5 km, čo predstavuje príjemnú poznávaciu prechádzku a zoznámenie sa s mestom. Hoteloví hostia si môžu vybrať ubytovanie v dostupnej cenovej relácií v izbách a apartmánoch s bežným hotelovým vybavením. K dispozícií sú aj spoločenské miestnosti. Vyhľadávané je aj vonkajšie sedenie v príjemnom prostredí prepojenom s okolitou prírodou, kde môžu deti využiť rôzne detské atrakcie. Návštevníci môžu využívať blízkosť nákupných centier a športovísk či relaxačných zariadení.

www.hotelgarni.sk

 


Novinky

13.09.2018 14:19:20

Tipy na víkend