Šport a relax

Kúpele Nimnica

     Kúpele Nimnica patria medzi najmladšie slovenské kúpele. Ležia medzi mestami Považská Bystrica a Púchov na úpätí výbežkov Javorníkov nad Nosickou vodnou nádržou v nadmorskej výške 300 m.n.m. Začiatok kúpeľov sa spája s rokom 1953, kedy pri hĺbení základovej jamy priehradného múru bola objavená liečivá voda obsahujúca vysokú koncetráciu minerálnych látok. Pôvodne sa v kúpeľoch liečili choroby horných dýchacích ciest a zažívacích ústrojov. V súčastnosti je indikačný zoznam rozšírený o ďaľšie skupiny chorôb pohybového a obehového ústrojenstva, choroby z povolania, gynekologické a onkologické ochorenia a choroby z porúch látkovej premeny. Kúpele Nimnica ako jediné na Slovensku poskytujú trojaké využitie liečebnej vody. Vodu je možné inhalovať, piť a podávať do organizmu prostredníctvom plynových injekcií. V priestoroch kúpeľov sa nachádza kaviareň Impresia, kde sa pre kúpeľných hostí usporadúvajú kultúrne podujatia. Pacienti môžu tráviť svoj voľný čas v okolitom kúpeľnom lesoparku či prechádzkami po prírode. 

Procedúry

  • Bazén (plávanie, skupinové cvičenie v bazéne)
  • Vodoliečba a masáže (klasická masáž čiastočná, subakválna masáž, hydroxér - masáž, škótsky strek, striedavé nožné kúpele, reflexná masáž, kúpeľ vírivý, šľapačky, kúpeľ perličkový, kúpeľ ulhličitý)
  • Liečebná telesná výchova (telocvik liečebný individuálny, telocvik liečebný skupinový)
  • Komplexná elektroliečba (magnetoterapia, ultrasonoterapia, terapia infračerveným a ultrafialovým žiarením, svetloterapia, končatinový galvanický kúpeľ, diadynamické, interferenčné a rôzne modifikované elektroliečebné prúdy)
  • Inhalácie (inhalácia teplá individuálna, inhalácia aerosolová s pridaním liekov, inhalácia priestorová)
  • Mechanoterapia (nožná vibračná masáž, bicykel)
  • Iné výkony (plynové injekcie, fitnesscentrum, soľná jaskyňa, pitná liečba)
  • Teploliečba (parafínové a rašelinové zábaly, sauna)
  • Medicínsky wellness (bylinková, fínska, parná a infra sauna, whirpool, tepidáriá, Kneippov kúpeľ, Kneippove polevy, ľadopád, tropické sprchy)
  • Špeciálne procedúry (reflexná masáž, masáž lávovými kameňmi, medová detoxikačná masáž, bankovanie, klasická masáž celková, masáž chodidiel, oxygenoterapia  

 

Krytá plaváreň

     Krytá plaváreň Krytá plaváreň sa nachádza v areáli mestských športových klubov v Považskej Bystrici. V blízkosti je tiež futbalový a zimný štadión, autobusová a železničná stanica. Zrekonštruovaná plaváreň poskytuje služby pre širokú verejnosť, ale i pre profesionálnych športovcov. Návštevníci majú k dispozícii 25 m dlhý bazén a detský bazén dlhý 7 m. Pozitívny zážitok umocňujú komfortné dobre vybavené šatne a sprchy. Počas roka sa často organizujú plavecké preteky. 

Swim club

     Swim club sa nachádza v priestoroch krytej plavárne neďaleko autobusovej stanice v Považskej Bystrici. Je centrom oddychu, relaxu a dobrej zábavy. Swim club ponúka wellness, tančiareň, bowling a mestskú pláž. Na fyzické zotavenie Swim club ponúka sauny, vírivky, sedací bazén a oddychovú miestnosť. Taktiež je tu možnosť vyskúšať čínsku medicínu i masáže. Kaviareň, ktorej súčasťou je bowlingová dráha, je prepojená s tančiarňou. Tančiareň môžu návštevníci využívať na pravidelné tréningy pod vedením inštruktorov. Bowlingová dráha a rôzne spoločenské hry poskytujú priestor pre športové vyžitie. Mestská pláž býva navštevovaná predovšetkým v letných mesiacoch. Medzi obľúbené športové aktivity patrí najmä volejbal a malý futbal. Počas školských prázdnin sa pravidelne na mestskej pláži organizujú grilovačky. Je to ideálne miesto pre rodiny s deťmi, ktoré tu môžu spoločne tráviť voľný čas.

 

Letné kúpalisko

     Letné kúpalisko môžeme nájsť takmer v centre Považskej Bystrice neďaleko centrálnej mestskej zóny na sídlisku Lány. V areáli kúpaliska sa nachádza veľký bazén s tobogánom, ktorý ma rozmer 44x25m a detský bazén. Okrem plávania a opaľovania je možné využiť aj plážové ihrisko a detské hojdačky. V blízkosti bazéna sa nachádza aj bufet s občerstvením. Atrakciou je aquazorbing. Priamo na letnom kúpalisku je možné zapožičať si lehátko a slnečník. Počas letných mesiacov sa tu uskutočnňujú spoločenské a kultúrne akcie.