Dnes je 10.06.2023, meniny má Margaréta.

Dedina roka 2019

vytlačiť

Príďte navštíviť naj dedinu roka 2019

Jubilejný desiaty ročník súťaže Dedina roka spoznal svojho víťaza. Tento prestížny titul si vyslúžila samospráva PAPRADNO – člen oblastnej organizácie cestovného ruchu „Región Horné Považie“ z počtu prihlásených 23 obcí.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt papradno

 

Srdečne Vás pozývame na návštevu dediny PAPRADNO a jej okolia.

Rozvoj Papradna je v súčasnosti zameraný hlavne na rozvoj turistiky, vďaka tomu, že cca 5-7 km od obce sa nachádza pohorie Javorníky, patriace do CHKO Kysuce. V okolí obce je vyznačených niekoľko cykloturistických trás. Okolitá príroda je bohatá na lesné plody a huby. Ak by ste chceli zavítať do obce na celý víkend,  môžete navštíviť kolibu Papradno, farma zameraná na chov koní, poníkov, oviec a dobytka. Turisti si tu môžu vyskúšať jazdu na koni a pre menšie deti na poníkoch. Koliba Papradno – člen oblastnej organizácie cestovného ruchu „Horné Považie“ sa nachádza na okraji obce v CHKO Kysuce-Javorníky obklopená krásnou prírodou. Rázovitá reštaurácia s krbom ponúka domácu kuchyňu, salašnícke špeciality, jahňacinu, syry a syrové špeciality z vlastnej produkcie. Parkovisko pri kolibe je zdarma a deti sa ešte aj v tieto jesenné dni  môžu vyšantiť na detskom ihrisku.

V dedine sa môžete ubytovať v Agropenzióne GRUNT. Celková kapacita tohto penziónu je 26 lôžok, každá izba je vybavená TV a vlastným sociálnym zariadením. Vo voľnom čase si môžete zahrať stolný tenis alebo si príjemne posedieť na terase, či v altánku s krbom. Súčasťou penziónu je vínna pivnica s kapacitou 20 osôb.

Koliba Papradno Koliba Papradno
 
Koliba Papradno Koliba Papradno  Koliba Papradno Koliba Papradno

 

A ešte jedna prechádzka na Javorníky

Jednou zo zaujímavých a atraktívnych vyhliadkových veží v Trenčianskom regióne, a zároveň i najvyššie položenou vyhliadkovou vežou Javorníkov, je na Stratenci. Vrch Stratenec leží v blízkosti slovensko-českej hranice, medzi obcami Papradno a Makov. Drevená rozhľadňa, ktorá stojí na jeho vrchole tak ponúka dokonalý výhľad na slovenskú i moravskú stranu. Verejnosti bola sprístupnená v roku 2008. Samotná veža je vysoká 8 metrov a vyhliadkovú plošinu má vo výške 5 metrov.

Súvisiaci obrázok

Pri rozhľadni je vybudovaný prístrešok so stolom a lavicami, kde si môžete oddýchnuť. Pri nej je nainštalovaná informačná tabuľa a mapa. V blízkosti sa nachádza pamätník „Tri kríže“, ktorý je venovaný pamiatke troch padlých vojakov.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt papradno

Z rozhľadne sa môžete kochať krásnymi výhľadmi na vrcholy Hostínsko-vsetínskej hornatiny a Moravsko-sliezskych Beskýd na moravskej strane a Javorníkov, Strážovských vrchov, Súľovských skál a Malej Fatry na  slovenskej strane. Je prístupná v rámci hrebeňovej trasy Javorníkmi. Dostať sa k nej môžete z rozličných smerov, napríklad od rekreačného strediska Kohútka–Portáš, zo strediska Kasárne alebo z osady Papradno-Podjavorník, či z obcí Velké a Malé Karlovice.