Dnes je 24.03.2019, meniny má Gabriel.

ZÁJAZDY

vytlačiť

                         

                                                                    BUDAPEŠŤ -

OLD TIMER SHOW -VÝSTAVA VETERÁNOV AMAĎARSKÉ ŠPECIALITY ALEBO -TROPICARIUM A OCEANARIUM
Retro výlet do Budapešti-oldtimery, parné lokomotívy, motorky a zabíjačkové dobroty...
                                                                TERMÍN: 6.4.2019
                                                                           CENA:23€
Vcene je zahrnuté: doprava autobusom,prehliadky so sprievodcom CKmožný príplatok: vstupenky, cestovné poisteniePROGRAM:Odchod zo Žiliny o5,30hod.,nástup možný smer Martin–Zvolen–Šahy. Po príchodedo BudapeštinavštívimePark histórie železnice, kde sa už tradične koná víkend veteránov –OLD TIMER SHOW–najväčšia vstrednej avýchodnej Európe smnožstvom odborných akultúrnych sprievodných akcií apestrým programom. Na 10 ha priestranstve sa vám predstavíaž500 kusov historických vozidiel, viac ako 100 rokov starých áut, motocyklov aďalších dopravných prost-riedkov.Súčasťou výstavy sú aj dopravné prostriedky, lode akaravany zčias socializmu, traktory, vojenské vozidlá a americké autá. Hostesky vás tento rok privítajú vhistorických kostýmoch.Pre deti sú pripravené rôzne atrakcie zdarma:nafukovacie hrady, ihriská, výstava modelov železníc, malá Z00, vyskú-šať si môžu maľovanie na tvár, lukostreľbu,kováčsku aremeselnícku dielňu, interaktívne tradičné zariadenia. Gurmáni určite neodolajú maďarským špecialitám, v „Gastronomickej uličke“ môžete ochutnať akúpiť typické zabí-jačkové dobroty, čabajku, ale aj chutné syry, med, pálenku, víno, či domáce pivo. Na ľudovom remeselnom jarmoku si môžete kúpiť výrobky zdreva, keramiky azďalších prírodných materiálov.VŽelezničnom múzeu, prvom interaktívnom múzeu svojho druhu vEurópe nájdete vagóny konskej železnice, histo-rické vozne, dreziny, ale ajparné lokomotívy, ktoré si môžete vyskúšať za asistencie rušňovodiča. Medzi unikáty patrí parný stroj zr. 1870, spájajúci Budapešť sViedňou, elegantný jedálenský vozeň Orient Expressu amnoho ďalších. Vprípade záujmu TROPICARIUM aOCEANARIUM –obrovský tropický prales skrásnym vodopádom, kde uvidíte lenivé Mississipské aligátory, voľne lietajúce tropické vtáctvo, exotické plazy, hady, žaby, opice aďalšie zvieratá. Hlavnou atrakciou je žraločie akvárium svyhliadkovým tunelom, kde nad hlavami plávajú tigrované a hnedé žraloky, raje ahúfy rýb. Prehliadka historického centra, exteriérovhradu Vajdahunyad, jedného znajromantickejších hradov vMaďarsku, kto-rý je príkladom architektonického vývoja aštýlov vpriebehu storočí. Pôvodne bol postavený zdreva, stal sa však tak populárnym, že ho vr. 1908 prestavali zkameňa atehál... Stojí na umelom ostrove aprístup je po štyroch mostoch.SBudapešťou sa rozlúčime krásnym výhľadom zCitadely.Predpokladaný odchod occa 18,00 hod.Cena vstupenkyOld Timer: 4000 HUF/dosp., 3000 HUF deti do 14 r. aseniori.Vstupenky Tropicarium aOceanarium: 2500 HUF/dosp., 1800 HUF deti a seniori.
 
 

                                                             

                                                                FLORA OLOMOUC - JAR 2019 

                                                                       TERMÍN: 27.4.2019
                                                                          CENA: 15,50 €


V cene je zahrnutá doprava autobusom, prehliadka Olomouce, sprievodca CK
Možný príplatok: cestovné poistenie, vstupenky
Výstavisko Flora Olomouc bude od 25. apríla patriť jarnej etape záhradníckej výstavy FLORA OLOMOUC – tradične sprevádzanej Jarnými záhradníckymi trhmi a veľtrhom drobnej záhradnej mechanizácie Hortifarm. Usporiadatelia sľubujú, že ponuka najväčšej a najstaršej kvetinovej výstavy v Českej republike /s tradíciou od roku 1958/ bude i tento rok veľmi pestrá.
PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 6.00 hod. /možnosť nástupu v Bytči a v P. Bystrici/, po príchode do Olomouce – perly baroka, prehliadka historického centra – Horné námestie s impozantnou dominantou - stĺpom Najsvätejšej Trojice, ktorý je pamiatkou Unesco a svetový unikát, budova radnice s orlojom, jedinečnou pamiatkou je súbor barokových fontán s figurálnou výzdobou s námetmi antickej mytológie, Dolné námestie s morovým stĺpom, Kostol sv. Morica s najväčšími varhanami v strednej Európe, Kostol sv. Michala s bohatou sochárskou a maliarskou výzdobou. Po skončení prehliadky návšteva výstavy FLORA OLOMOUC. /Prehliadka centra nie je povinná, môžete stráviť celý deň na výstave./

Najväčší výstavný pavilón A bude už tradične vyhradený hlavnej expozícii výstavy s tisícovkami kusov okrasných výpestkov domácich a zahraničných pestovateľov. Veľkú kvetinovú expozíciu Zväzu kvetinárov a floristov ČR doplní rozsiahla prehliadka pestovateľského umenia dlhoročného partnera olomouckých záhradníckych výstav Záhradníctva mesta Viedne, špeciálna prehliadka orchideí Thajského kráľovstva, tulipánov a hyacintov holandských záhradkárov a poľská expozícia. Kytice zaplavia priestor celého pavilónu a netradičná inštalácia levitujúcich kvetov ponúkne jedinečný kontakt s exponátmi.
Na galérii pavilónu A budú môcť návštevníci obdivovať exponáty floristickej súťaže v aranžovaní kvetín, záplavu balkónoviek, cibuľovín, jarných trvaliek, skalničiek, či vodných rastlín v expozícii Českého záhradkárskeho zväzu. V tej nebude chýbať ani vyhľadávaná bezplatná záhradkárska poradňa.
Súčasťou výstavy bude tradičné i netradičné poňatie dreva v záhrade a tajomná Indonézia.
Pavilóny G, H a voľné plochy budú patriť veľtrhu drobnej záhradnej mechanizácie Hortifarm a Jarným záhradníckym trhom s ponukou kvetín, zeleniny, semien, okrasných rastlín, škôlkárskych výpestkov, záhradníckych pomôcok a potrieb.
Voľne prístupné budú návštevníkom výstavy zbierkové skleníky výstaviska s exotickou flórou a faunou, botanická záhrada Univerzity Palackého Olomouc a botanická záhrada výstaviska Flora v susedných Bezručových sadoch so zaujímavými rastlinnými exponátmi.
Pre kolektív ponúkame rozšírenie programu /záujem nahlásiť vopred/ – zastávka na pútnom mieste Svatý Kopeček, alebo Z00 Olomouc.

 

 

                                                                             ZOO A ZÁMOK LEŠNÁ

                                                                                TERMÍN: 1.5.2019
                                                                                     CENA: 14,50 €


V cene je doprava autobusom, sprievodca CK
Možný príplatok: cestovné poistenie, vstupenky
PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 7,00 hod., možnosť nástupu po Považskú Bystricu, príchod do Lešnej, prehliadka ZOO a zámku, o cca 16,00 hod. odchod do Žiliny.
ZOO LEŠNÁ – ZOO bez mreží - atraktívna zoologická záhrada, umiestnená v prírodnom parku, ktorej súčasťou je zámok a zámocký park. ZOO je poňatá ako moderný biopark s priechodnými voliérami,skutočnou raritou je tropická hala YUCATAN. Areál je rozdelený do jednotlivých kontinentov, podniknete takcestu okolo sveta a zoznámite sa so zvieratami z Európy, Afriky, Ázie, Austrálie, Strednej a Južnej Ameriky. Každá expozícia je doplnená príslušnou botanickou výsadbou. Novinou je unikátna
zátoka rejnokov, ktorá nemá v strednej Európe obdobu.Lešná je najnavštevovanejším turistickým cieľom na Morave.
Uvidíte viac ako 1.200 zvierat, reprezentujúcich 215 druhov – slony, žirafy, nosorožce, gorily, lachtany,levy, tigre, tučniaky, papagáje ... V hale Yucatan zažijete skutočnú atmosféru tropického dažďového lesa, dávnu civilizáciu Mayov. Využiť môžete tiež detské zábavné kútiky, vozenie na ťavách, poníkoch,jazdu vláčikom, pozrieť si kŕmenie zvierat a zábavné programy. V areáli sú stánky a reštaurácie s možnosťou občerstvenia, predajne suvenírov Zámok Lešná – rozprávková stavba vo švajčiarskom štýle s atraktívnym interiérom je dokonalou ukážkou prepychového života šľachty začiatkom 20.st. Je obklopený romantickým anglickým parkom s drevinami z Európy,Ameriky a Ázie.

 

 

 

POĽSKÉ VERSAILLES, ZUBRIA OBORA,
MÁJOVÉ ZÁHRADY A PIVOVAR


Inšpirácia pre vašu záhradu aj záhradku – pozývame všetkých milovníkov kvetov a histórie
                                                                            TERMÍN: 11.5.2019
                                                                                  CENA: 18,50 €


V cene je doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK
Možný príplatok: vstupenky, cestovné poistenie
PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 6,30 hod., možnosť nástupu smer Čadca. Po príchode do Pszczynv, jedného z najstarších miest Sliezska prechádzka zámockým parkom s romantickými zákutiami, alejami, mostíkmi a rybníkmi, s hrobkou majiteľov – kniežat von Hochberg a Anhalt až k ukážkovej Zubrej obore, kde môžeme sledovať tieto majestátne zvieratá. Prvé zubry doviezli do pszczynských lesov z Bielovežského pralesa v 19.st. pre knieža Jána Jindřicha, ktorý bol veľkým milovníkom poľovačiek.
Pokračovanie prehliadkou grandiózneho zámku, nazývaného poľským Versailles s bohato vyzdobeným interiérom,zbierkou zbraní, loveckými trofejami. Súčasná podoba zámku je z 19.st., pôvodne gotický, potom renesančný a barokový zámok bol prestavaný podľa projektu slávneho francúzskeho architekta Destailleura, autora prestavby mnohých francúzskych zámkov a napr. paláca Rotshild vo Viedni. Má fasádu v štýle francúzskeho baroka, typickú manzardovú strechu, monumentálne schodište s krásnou sochárskou výzdobou, nádherné, bohato vybavené interiéry, pôvodné dekorácie, nábytok, hodiny, zrkadlá, koberce, obrazy... Zámok sa výrazne zapísal aj do dejín Európy 20.st.,bol sídlom cisárskeho vojenského štábu nemeckej armády. Najslávnejšou kňažnou bola Daisy, považovaná za jednu z najkrajších žien jej doby, stala sa ikonou mesta a o jej pohnutom osude sa dozviete priamo na zámku. Osobné voľno na Rynku s meštianskymi domami, radnicou, kostolmi, obchodíkmi a kaviarničkami.
Ďalej navštívime nádhernú prezentačnú a japonskú záhradu, kde sa môžete pokochať krásne upravenými záhonmi kvetov, kríkov, stromov..., s odpočinkovými zákutiami a altánkami. Záhrady vynikajú krásou a nápaditou architektúrou. Nie je to však len pastva pre oči a inšpirácia pre vašu záhradu, či záhradku. Podľa vlastného výberu si môžete kúpiť čokoľvek z množstva druhov a odrôd stromov, kríkov, trvaliek, cibuľovín, letničiek, balkónoviek – za skutočne zaujímavé ceny. V ponuke je aj všetko čo s tým súvisí – hnojivá, ochranné látky, kvetináče, či dekoračné predmety do interiéru a exteriéru. V areáli nájdete aj reštauráciu.
Pokračovanie do najväčšieho pivovaru v Poľsku, zážitková prehliadka pivovarníckeho múzea s ochutnávkou. Toto Múzeum je jedným z najkrajších svojho druhu, v 18 sálach sú uložené unikátne pivovarnícke exponáty, k tomu živý odborný výklad, inštalácia s hrou svetiel, zvukov, obrazov, premietanie filmov.
Odchod na Slovensko, príchod vo večerných hodinách.

 

  


VIEDEŇ - DEŇ DETÍ – ZOO SCHONBRUNN A PRATER

TERMÍN: 25.5.2019
CENA: 24 €


V cene je doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK
Možný príplatok: poistenie, vstupenky
PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 5.30 hod., z P. Bystrice o 6,00 hod., možnosť nástupu po Bratislavu. Po príchode do Viedne zastávka v Schonbrunne, prehliadka exteriéru cisárskeho zámku, prechádzka prekrásnymi záhradami s fontánami, skvostnou japonskou záhradou s jazierkom, možnosť prehliadky Irrgartten – obrovského záhradného labyrintu –bludiska, miestnosť krivých zrkadiel, hrajúce dlaždice, hlavolamy ..., Dom púšte, Palmový skleník, v prípade záujmu prehliadka interiéru – Imperial Tour, Grand Tour
Zoologická záhrada – najstaršia ZOO na svete, ktorá pochádza z čias panovania Márie Terézie. Žije tu viac ako 750 druhov zvierat z celého sveta - v klietkach, aj voľných výbehoch – slony, levy, tigre, žirafy, mrože, medvede ...Za najväčšiu atrakciu, ktorá nie je bežná v zoologických záhradách, možno považovať pandy veľké a medvedíky koala. Zaujímavosťou je Dom dažďového pralesa – tu uvidíte netopiere, vtáčiky, Dom hmyzu, akvária, terária Prehliadka historického centra mesta–Hofburg, Graben, Stefansdom, Kärtner, Opera, Radnica, Parlament...
Presun do Prátra, kde je otvorené múzeum voskových figurín Madame Tussauds, čím sa Viedeň stala jedenástym mestom na svete, kde môžete navštíviť túto atrakciu. Predstaví sa vám 65 figurín, prvá postava, ktorá vás „privíta“ je herec a bývalý kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger. Exponáty sú interaktívne, takže si budete môcť posedieť na gauči pri Zigmundovi Freudovi, či Márii Terézii, zahrať na bubny so skupinou Queen... Ďalej uvidíte cisára Františka Jozefa, cisárovnu Sissi, kráľovnu Alžbetu, dalajlámu, Jozefa Haydna, Mozarta, jazdca formule 1 Nikiho Laudu, Nicol Kidmanovú, Johnyho Deppa, Angelinu Jolie, Michaela Jacksona, Elvisa Presleyho, Napoleona...
Osobné voľno v zábavnom parku Prater, ktorý ponúka viac ako 250 zábavných a akčných atrakcií, medzi nimi aj najstarší retiazkový kolotoč na svete. Najznámejšie je viedenské obrie koleso, z ktorého je úchvatný pohľad na celé mesto. O zábavu a napätie sa postará niekoľko autodromov, motokárskych dráh, trampolíny, domy hrôzy, lietajúci koberec, kabinet smiechu, bludisko, minigolf, hojdačky. V detskom vláčiku Liliputh-bahn sa môžete vydať na vyhliadkovú jazdu, navštíviť Pratermuseum, Planetárium.
Odchod na Slovensko o cca 18,00 hod.

 

 

 

BUDAPEŠŤ - TROPICARIUM A OCEANARIUM,HISTORICKÉ CENTRUM, ALEBO Z

TERMÍN: 1.6.2019   

CENA: 24 €


V cene je zahrnuté: doprava autobusom, prehliadky so sprievodcom CK
možný príplatok: vstupenky, cestovné poistenie
PROGRAM:
Odchod zo Žiliny o 5,30 hod., možnosť nástupu smer Martin – Zvolen – Šahy. Po príchode do Budapešti návšteva
Tropicaria a Oceanaria, obchodné centrum Campona. Popoludní ZOO, pre záujemcov prehliadka historického centra.
O 18,00 hod. odchod na Slovensko
TROPICARIUM a OCEANARIUM – obrovský tropický prales s krásnym vodopádom, kde uvidíte lenivé Mississipské aligátory, voľne lietajúce tropické vtáctvo, exotické plazy, hady, žaby, opice a ďalšie zvieratá. Hlavnou atrakciou je žraločie akvárium s vyhliadkovým tunelom, kde nad hlavami plávajú tigrované a hnedé žraloky, raje a húfy rýb.
Atrakcie podmorského sveta Tropicarium:
Žraločie akvárium: hlavnou atrakciou podmorského sveta Tropicarium je 1,6 mil. litrové žraločie akvárium s 11 m dlhým vyhliadkovým tunelom. Steny akvária sú zhotovené zo špeciálneho 16 cm hrubého nerozbitného panoramatického skla. Návštevníci tak môžu bez obáv obdivovať až dvojmetrových tigrých či hnedých žralokov z Floridy, ktoré patria medzi 10 najnebezpečnejších druhov.
Prales: ďalšou mimoriadnou atrakciou je prales, v ktorom je imitovaná skutočná tropická klíma. Medzi obrovskými  porastmi sa náhle zotmie, blýska sa a hrmí a na aligátorov začne počas 2 minút padať vlažný tropický dážď. Počas dažďa všetci obyvatelia pralesa náhle ožijú. Pre všetkých návštevníkov je to skutočne vzrušujúci zážitok.V Tropicariu uvidíte tropické a oceánske živočíchy, exotické vtáctvo, najmenšie opice sveta /15 – 20 cm, tzv. hodvábne opice/, aligátory, žraloky, hady, jaštery, pavúky a pod.
Z00 s botanickou záhradou nájdete v srdci Budapešti. Patrí k najstarším na svete, žije tu niekoľko tisíc zvierat, viac ako 700 druhov. Vyniká jedinečnou architektúrou, množstvom atrakcií, ponúka amfiteáter, 3D kino, vozenie na poníkoch, koči, vláčiku, možnosť kŕmenia slonov, voskové múzeum dinosaurov, čajovňu, reštaurácie, bufety, suveníry....
Príplatok: vstupenky – aktuálna cena:
Tropicarium a Oceanarium: 6 € - deti do 18 r., 8 € dosp. osoby
Vstup do Z00 – platba na mieste: 2500 HUF/dosp., 1800 HUF/deti 2 – 14 r., 1900 HUF/študent, skupinové zľavy