Agroturistika

Koliba Papradno

     Koliba Papradno sa nachádza nad obcou Papradno neďaleko Považskej Bystrice. Dobre udržiavaná asfaltová cesta Vás privedie až priamo ku Kolibe, ktorú obklopujú rozsiahle lúky a lesy. Pri Kolibe sa nachádza parkovisko, veľké detské ihrisko a priestor pre jazdenie na koníkoch. Taktiež je tu reštaurácia, ktorá ponúka slovenské špeciality, v ktorých sú použité produkty z vlastnej výroby (bryndza, syry, jahňacie mäso). Na kolibe sa chovajú ovečky. Výrobky z ovčieho mlieka si môžete zakúpiť priamo na kolibe. 

Rekreačné stredisko Modlatín

     Areál sa nachádza v obci Horná Mariková, v pohorí Jarníkov. Ubytovanie je možné v drevenicových bungalovoch. V ponuke je možnosť zapožičania si športových potrieb, grilu, rybárskych potrieb, využitie sauny. Je tu možnosť uloviť si rybu v rybníku a následne si ju opiecť na grile. 

Salaš Nimnica

     Na salaši Nimica môžete ochutnať v reštauráci produkty klasickej slovenskej kuchyne s prioritnou ponukou bryndzových halušiek so žinčicou.

Salaš Udiča

     Salaš Udiča sa nachádza na konci dediny Udiča v Marikovskej doline. Hlanou činnosťou poľnohospodárskej prvovýroby je chov oviec plemena cigája. Výrobky z ovčieho mlieka sa predávajú od jari do jesene priamo v predajni na salaši. Okrem klasických syrových výrobkov ponúkajú aj výrobu syrovej torty. 

 

Farma Ekoraj Ďurďové

     Farma ponúka na predaj produkty priamo z farmy (hovädzie mäso, ryby, mäsové a mliečne výrobky). Taktiež tu môžete zažiť nezabudnuteľný kontakt s prírodou zo sedla koňa. Nachádza sa tu novovybudovaná krytá jazdiareň, kde si môžete zajazdiť na koníkoch. V ponuke majú aj vozenie vonku. 

     

Eko rezort Vendelín

     Tento ekologický ubytovací rezort nájdete neďaleko Považskej Bystrice pri obci Tŕstie. V reštaurácii si môžete vychutnať skvelé ekofood jedlo alebo si môžete oddýchnuť v lone panenskej prírody. Je to ideálne miesto pre rodinné výlety. Deti sa môžu pohrať na vonkajšom ihrisku či pohladkač zvieratká, ktoré žijú na farme.