Dnes je 22.05.2019, meniny má Júlia/Juliana.

Gastronómia

vytlačiť

Salaš Nimnica

Reštaurácia ponúka stravovacie služby so zameraním na produkty klasickej slovenskej kuchyne, kde sú prioritnou ponukou bryndzové halušky so žinčicou.

Ponuka reštaurácie je počas sezóny rozšírená o predaj klasických ovčiarskych výrobkov, ako je čerstvý aj údený syr, bryndza a žinčica. Všetky uvedené výrobky sú vyrábané z vlastných produktov bez akéhokoľvek riedenia, preto často dopyt prevyšuje ponuku.

Súčasťou ponuky reštaurácie sú aj rôzne spoločenské, či rodinné oslavy vo vopred dohodnutom režime.

www.salasnimnica.sk

 

 

Salaš Udiča

Rodinná farma Ovisfarma s.r.o. obhospodaruje 219 ha poľnohospodárskej pôdy v katastrálnom území Udiča, v krásnom prostredí Strážovských vrchov.

Hlavnou činnosťou poľnohospodárskej prvovýroby je chov oviec plemena cigája. Ovce sú dojné, zamerané na produkciu mlieka. Nadojené mlieko spracováva v malej mliekarni, ktorá je prispôsobená EU normám. Výrobky z ovčieho mlieka predáva od jari do jesene v predajni, ktorá je priamo na salaši. Salaš sa nachádza na konci obce Udiča v Marikovskej doline.

Z tradičnej ovčej produkcie  ponúkajú: čerstvý ovčí syr, údený syr, nakladaný syr, parený syr, bylinkový syr, ovčie nite, ovčie uzlíky, žinčicu, bryndzu, ovčie jogurty, syrové misy a pod. Veľmi známe a obľúbené široko-ďaleko sa stali  syrové torty, ktoré robia na rôzne príležitosti. Torta sa v rámci Celoslovenských ovčiarskych slávností stala aj víťazkou súťaže Najkrajšia syrová torta. Za  výrobky získali veľa rôznych ocenení na regionálnych aj celoslovenských súťažiach a tiež aj Značku kvality.

 www.facebook.com/salasudica

 

 

Koliba Papradno

Vidiecka pohoda v tichom prostredí

Koliba Papradno sa nachádza na okraji obce Papradno v CHKO Kysuce-Javorníky obklopená krásnou prírodou. Rázovitá reštaurácia s krbom s kapacitou  miest ponúka domácu kuchyňu, salašnícke špeciality, jahňacinu, syry a syrové špeciality z vlastnej produkcie. V letnej sezóne je k dispozícií tiež altánok s kapacitou 80 miest.

Deti sa môžu tešiť na spúšťanie na lane, domčeky s preliezkami, pieskovisko a trampolínu.

Reštaurácia je ideálnym miestom pre zorganizovanie svadobnej hostiny, oslavy životných jubileí, promócií, pracovných posedení, obchodných jednaní a školení

www.penziongrunt.sk